Έπεσε η ... αυλαία για την ΑΕΚ - Έχασε στο τάι μπρέικ (2-3 σετ) από τον Παναθηναϊκό και ολοκλήρωσε τη φετινή σεζόν!

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 2-3 σετ από τον Παναθηναϊκό στον 2ο ημιτελικό των πλέι οφ και ολοκλήρωσε τις φετινές υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα

Την ήττα με 2-3 σετ γνώρισε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της ΑΕΚ από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Ολυμπιακού Χωριού στον 2ο ημιτελικό των πλέι οφ και ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της τη φετινή σεζόν στην 3η θέση του πρωταθλήματος.

Η «Ένωση» αν και προηγήθηκε δύο φορές δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη που θα έστελνε την σειρά των ημιτελικών σε τρίτο ματς. Η χρονιά ολοκληρώθηκε πλέον για το «κιτρινόμαυρο» τμήμα που δεν κατάφερε να κατακτήσει κάποιον τίτλο ενώ και στο πρωτάθλημα σταμάτησε στα ημιτελικά όπως ακριβώς είχε συμβεί και την περσινή σεζόν.

Πλέον αναμένονται εξελίξεις σε ότι αφορά την επόμενη ημέρα του τμήματος με τις αλλαγές που έπονται να είναι αρκετές.

Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Οικονόμου Β., Παρατηρητής: Ονόπας, Επόπτες: Καπότης, Τσίτσικας, Γραμματεία: Μπίτσικα.